Deprecated: parse_url(): Passing null to parameter #1 ($url) of type string is deprecated in /var/www/clients/client1/web1/web/wp-includes/media.php on line 5139

Deprecated: strpos(): Passing null to parameter #1 ($haystack) of type string is deprecated in /var/www/clients/client1/web1/web/wp-includes/media.php on line 5146

Outsourcing (angl. out, vně, a source, zdroj) znamená, že firma vyčlení různé podpůrné a vedlejší činnosti a svěří je smluvně jiné společnosti čili subkontraktorovi, specializovanému na příslušnou činnost. Je to tedy druh dělby práce, činnost však není zajišťována vlastními zaměstnanci firmy, nýbrž na základě smlouvy. Typicky se jedná o činnosti jako je úklid, údržba, doprava nebo správa počítačů (IT). Outsourcing se považuje za obchodní rozhodnutí, které má vést ke snížení nákladů a (nebo) k soustředění na hlavní činnosti firmy, a to v zájmu její konkurenceschopnosti. (zdroj: wiki)

Přehled nejobvyklejších IT činností řešených formou outsourcingu naší společností:

  • Správa sítě
  • Správa síťové bezpečnosti
  • Komplexní serverová řešení
    • Virtualizace (VMware, Hyper-V, RHEV, oVirt,…)
    • Datastorage a jejich propojení
  • Vzdálená správa pracovních stanic (VNC, Spice, Team-Viewer)
  • Outsourcing lidských zdrojů v oblasti IT

Správa serverů a podnikových sítí

Naši specialisté mají dlouholeté zkušenosti s nastavením a provozem mnoha serverů, a to v nejrůznějších prostředích. Nevadí nám ani Linux ani Windows a to víceméně v jakýchkoli distribucí. Umožňuje nám to poskytovat zákazníkům kompletní správu jejich serverů, s garancí bezproblémového provozu při zachování vysoké dostupnosti. Více informací naleznete na této stránce.

Správa koncových stanic

Koncové stanice zaměstnanců nebo samotní zaměstnanci dokáží vygenerovat významnou část činností IT oddělení firmy. Takové činnosti můžeme provádět za zákazníky, tím jim významně ulehčit starosti se zajištěním vlastního ICT provozu a uvolnit jejich specialisty ke strategičtějším činnostem. Pomáháme nejen s provozní a preventivní údržbou, ale i se zálohováním pracovních stanic. Můžeme navrhnout a dodat i stále modernější styl využití pracovních stanic formou tzv. virtualizovaných koncových stanic, kdy se uživatelé mohou do svého prostředí připojovat prakticky z jakéhokoli zařízení připojeného do firemní sítě.

Instalace infrastruktury

Instalace infrastruktury pro nás většinou začíná instalováním a zahořením serveru, instalací operačního systému a dalších softwarových aplikací. Znamená ale také návrh a instalaci komunikačních sítí (metalických, optických, bezdrátových), dodávky systémů záložních zdrojů (UPS, záložní agregáty), bezpečnostních systémů (firewally, identifikační řešení, kamerové systémy) i celkové dodávky technologií pro serverovny (stavební úpravy, klimatizační jednotky, kamerové a přístupové systémy). Z pohledu cloudových služeb instalací infrastruktury rozumíme především správné nastavení sítí, komunikačních kanálů a politiky ověřování oprávněnosti přístupu uživatelů a aplikací k dostupným a sdíleným ICT prostředkům.

Pokud máte specifický požadavek, neváhejte se na nás obrátit, naše řešení jsou efektivní a cenově přijatelná.

Zažádat o pomoc můžete klidně hned, pomocí telefonu a teamvieweru, ke stažení zde.